
Jong ondernemerschap
De toekomst is van jou
Veel jonge ondernemers zijn opgegroeid in het familiebedrijf. Overname lijkt vanzelfsprekend. Het eigen ondernemerschap biedt immers veel voordelen om je passie zelf in te vullen. Vanuit vrijheid en verantwoordelijkheid. Waar liggen jouw toekomstkansen en hoe kun je die realiseren in een sterk veranderende wereld? Durf jij je eigen pad te gaan?
Wie zich alleen verantwoordelijk maakt voor voortzetting, mist de drive en de verbondenheid met de toekomst.
Wie ervoor kiest in het familiebedrijf te stappen, komt voor grote keuzes te staan voor de rest van zijn of haar leven. Veel vraagstukken komen op je af. Waarom ondernemerschap? Waarom het familiebedrijf? Hoe gaan we dat doen in de onderlinge samenwerking met de familie?
Je kunt deze vragen niet uit de weg gaan, daar zijn ze te groot voor. Uitstellen of vooruitschuiven heeft geen zin. Dan pak je wel de verantwoording van voortzetten van het familiebedrijf, maar niet voor jezelf, je eigen ondernemerschap en jouw toekomst.
Voor wie
Voor jonge ondernemers die zich willen voorbereiden op hun ondernemerschap. Wil jij werken aan je toekomst, weten wie je echt bent, wat je wilt en waar je echt voor gaat? Dan is de opleiding Jong Ondernemerschap iets voor jou.
Resultaat
- Inzicht in jouw eigen talent, in wie je bent en wat je wilt bereiken;
- Inzicht in de vele ontwikkelingen in de sector en hoe jij hier op in kunt spelen;
- Bij elkaar in de keuken kijken om te zien hoe anderen het doen;
- Zicht krijgen op het proces van overname en de positie van alle betrokkenen daarin;
- Op jouw manier vormgeven aan de toekomst van jouw bedrijf;
- Zicht op de financiële en juridische structuren bij overname; Je eigen ondernemersplan op één A4.
Programma
De cursus bestaat uit 6 dagen verdeeld over een half jaar. Je gaat met elkaar aan de slag om je eigen ondernemersplan te schrijven, passend bij jou als ondernemer en met jouw verdienmodel in de markt. Het plan geeft je een stevig houvast en richting voor de toekomst.
Dag 1. Jij als ondernemer
Wie zitten er allemaal aan tafel?
Dag 2. Een wereld in beweging - Wat wil jij in de wereld zetten?
Waarom dit bedrijf? Wat is je ambitie?
Dag 3. Hoe geef jij vorm aan jouw onderneming?
Hoe geef jij je bedrijf vorm? Welk businessmodel kies je?
Dag 4. Inzicht in financierbaarheid - Hoe krijg je mensen mee?
Hoe financier jij jouw toekomstplannen?
Dag 5. Vertalen naar concrete acties
Wat doet wie wanneer? Plannen vertalen naar actie en aansturing.
Dag 6. De toekomst van jouw bedrijf op 1 A4
Presentaties aan betrokken familieleden - (zaken)partners
Werkwijze
Je gaat met een groep collega-ondernemers aan de slag. Ieder werkt aan het eigen ondernemersplan. Je spiegelt elkaar en houdt elkaar scherp. Je zult merken dat andere toekomstige ondernemers hun eigen vraagstukken hebben en op een andere manier naar jouw bedrijf en jouw strategie kijken dan jij zelf. Dat maakt je scherper en geeft veel input.
Via de dialoogkaarten nemen we ook jullie mede-ondernemers en familieleden mee in het traject. Zo worden jullie samen naar je ondernemersplan voor de toekomst geloodst. Daar waar jullie er met elkaar niet uitkomen, helpen de begeleiders je op weg.
Met de dialoogkaarten wordt je familie meegenomen en kom je thuis tot andere gesprekken
Praktische informatie
Groep: 12 deelnemers
Locaties: die variëren elke keer
Duur: 6 dagen van 13.00 uur tot 21.00
Data: 21 oktober - 18 november - 16 december 2021
20 januari - 24 februari - 31 maart 2022
Kosten: € 2.250 excl. 21% BTW
Begeleiding
Gemma van den Berg en Marlies Bosker dagen jullie uit de toekomst belangrijk te maken. Ze nemen jullie mee naar verschillende andere locaties en werelden om jullie blik te verbreden. Ze houden jou de spiegel voor om je te laten zien wat wel en niet bij jou past, wat je slim of misschien wel onhandig doet. Wat je vraagstuk ook is, ze laten je nieuwe perspectieven ontdekken en helpen jou op weg naar jouw toekomst.
Meer weten
Wil jij ook je klaar maken voor jouw toekomstig ondernemerschap?
Bel ons 0486 – 422 322 of mail ons info@movaeres.nl.
Jong ondernemerschap
Hierbij meld ik me aan voor de opleiding Jong ondernemerschap.